Rīgas 3. speciālā pamatskola

Rīgas 3. speciālā pamatskola Rīgas 3. speciālā pamatskola


Aktuālā informācija 

Šodien Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā norisinājās starptautiskais pavāru konkurss - “Protu, varu, daru - 2019”. Bija arī uzdots mājas darbs, kurā mēs, pavāra palīgi, gatavojām smilšu mīklas groziņus ar svaigu ogu un maskarpones siera pildījumu. Konkursā bija jārāda prasmes un iemaņas salātu gatavošanā un galda klāšanā. Nobeigumā arodklašu audzēkņi saņēma atzinības, pateicības un dāvanas. Paldies Rīgas 5. pamatskolai - attīstības centram jauko uzņemšanu!

15. oktobrī, programmas “Latvijas skolas soma”
#skolassomaRiga ietvaros, 5. un 6.a klases skolēni apmeklēja radošo darbnīcu “Glass Point” stikla mākslas studijā.Tajā skolēni taisīja stikla dekoriņus pēc savas uzzīmētās skices. Kā arī mācījās lietot stikla griežamo nazi. Katrs darbiņš ir unikāls un skaists! Kad tie tiks apdedzināti krāsnī, tad “Glass point” darbiniece mums zvanīs, lai vienotos par darbiņu saņemšanu.
10. oktobrī mūsu skolā notika pasaku pēcpusdiena, kura bija veltīta latviešu pasaku tēvam un pasaku krājējam Ansim Lerhim Puškaitim sakarā ar viņa 160. jubileju.Mērķauditorija bija sākumskolas audzēkņi, kā arī piedalījās daži pamatskolas audzēkņi.Pasākums sākās ar skolas bibliotekāres stāstījumu par jubilāra dzīvi un radošo darbību. Skolēni tika iepazīstināti ar pasaku grāmatu izstādi.Apvienotais skolotāju un skolēnu ansamblis ar dziesmu "uzbūra'' pasaku gaisotni pasākumā.Pasākumā piedalījās bērni un jaunieši ar pasaku stāstīšanu.Pēc tā uzstājās īpašais viesis - folkloras pētnieks un stāstnieks Guntis Pakalns. Viņš atraktīvā veidā skolēniem stāstīja joku pasakas un iesaistīja arī tajā skolēnus.No skolēnu puses bija liela ieinteresētība un atsaucība.Paldies visiem skolotājiem, kuri iesaistījās un palīdzēja šajā pasākumā!


Skolas bibliotekāre Marina Kreigere.
30. septembrī jaunāko klašu skolēni kopā ar folkloras ansambli "Zīlītes" atzīmēja Miķeļdienu.

Šajā pasākumā skolēni dziedāja latviešu tautas dziemsas par Miķelīti, minēja mīklas un gāja rotaļās.


27. septembrī skolā kā drošības mēneša noslēguma pasākums tika organizēta mācību ekskursija

"Krāsainais rudens pilsētā". Ekskursijas mērķis bija reālās situācijās pielietot savas zināšanas ceļu

satiksmes un drošības noteikumu ievērošanā dažādās situācijās.Olimpiskā diena Rīgas 3. speciālajā pamatskolā.
23. maijā septiņi mūsu skolas skolēni piedalījās vieglatlētikas sacensībās, kuras notika Cēsīs. 3.a klases skolniece Monta Everte izcīnīja 1.vietu tāllēkšanā un 2.vietu 60m skrējienā. Apsveicam Montu ar lielisko startu, tā tik turēt!
Madara Bērziņa: Mūzikas valoda ir universāla. To saprot visi.

https://nra.lv/kultura/muzika/283783-madara-berzina-muzikas-valoda-ir-universala-to-saprot-visi.htmValsts prezidents Raimonds Vējonis 2019. gada 14. jūnijā piemin komunistiskā režīma upurus pasākumos Rīgas pilī. 
Konferencē „Vēsturiskā atmiņa” bija redzami arī skolēnu zīmējumu konkursa „Sibīrijas bērni 1941./1949.” labākie darbi.
Labāko darbu vidū arī mūsu skolas 9.a klases skolnieces Vanesas Šeicānes un 8.a klases skolnieces Megijas Ellas Širējas darbi (vizuālās mākslas skolotāja Aina Hoiere). Speciālbalva Rīgas pilī tika pasniegta Megijai Ellai Širējai. Sirsnīgi sveicam Megiju un skolotāju Ainu Hoieri ar lielo panākumu!9.maijā BJC “Laimīte” norisinājās Vieglatlētikas sacensības skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. No mūsu skolas startēja 9 skolēni. Tika izcīnīta 2.vieta bumbiņas mešanā, 5.vieta tāllēkšanā, 4.vieta bumbiņas mešanā, 4.vietas 500m skrējienā un 60m skrējienā. Liels paldies par skolēnu sagatavošanu sporta skolotājai Madarai! Malači!Jau 19. gadu mūsu skolas folkloras ansamblis “Zīlītes” piedalās integratīvās mākslas festivālā “ Nāc līdzās!”. Lepojamies!
Lieldienu noskaņa pārņem skolu!
26. martā sporta skolotājs rīkoja ikgadējās aukliņlēkšanas sacensības meitenēm. Pirms notika cīņa starp veiklākajām, ātrākajām lēcējām, skolotājs meitenēm pastāstīja, kādas ir priekšrocības šādai nodarbei, kā pareizi jāizvēlas lecamauklu un kā lēkšana uzlabo veselību. Pirmdien līnijā uzzināsim prasmīgākās aukliņlēcējas vārdu!Aktuālā informācija

Oktobris - kultūras izpratne un pašizpausme mākslā.